Aktualności

Jak zmniejszyć ryzyko kradzieży czy włamania na budowie?
Data 07-09-2022
Jak zmniejszyć ryzyko kradzieży czy włamania na budowie?

Mimo policyjnych ostrzeżeń, że złodzieje nie znają pojęcia czasu wolnego i skrzętnie wykorzystują pozostawione w tym czasie opuszczone na kilka dni budowy, co trzeci plac budowy w Polsce nie jest właściwie zabezpieczony.

Policja regularnie apeluje do wszystkich, którzy są na etapie budowy domu, o szczególną ostrożność i nadzór nad rzeczami, które mogą stać się łatwym łupem złodziei. Materiały budowlane, elementy wyposażenia wnętrz, narzędzia budowlane i elektronarzędzia pozostawione bez odpowiedniego nadzoru lub źle zabezpieczone, mogą szybko zniknąć z placu budowy.
Ceny materiałów budowlanych wzrosły w ostatnim czasie o kilkaset procent. W 2022  roku może nie ma już tak spektakularnych wzrostów, ale nadal są to wzrosty na poziomie 30% miesięcznie. Z placów budów, również tych największych, znikają stalowe elementy, kable czy okna.

Plac budowy to nie tylko materiały budowlane ale też drogi sprzęt i samochody pozostawione na placu budowy. W ciągu ostatniego roku liczba wszystkich kradzieży części samochodowych wzrosła o 59 proc. Łupem najczęściej padają katalizatory oraz koła.


Przezorny zawsze ubezpieczony.


Jak zatem zabezpieczyć budowę, jeśli bardzo często jest to teren nie posiadający jeszcze infrastruktury, a wartościowe rzeczy w zależności od etapów budowy będą znajdować się w rożnych miejscach.
Doskonałym rozwiązaniem w tym wypadku będzie mobilna wieża monitorująca MSU, która zastąpi tradycyjną ochronę fizyczną i tym samym zmniejszy koszty o 75%.

Zaprojektowana w celu odstraszenia, wykrycia i dokumentowania niepożądanej aktywności w obiekcie. Wyposażona w detektor ruchu, nagłośnienie ostrzegawcze oraz kamery obejmujące obszar 360 stopni, w przypadku zdarzenia gwarantuje natychmiastową reakcję  w czasie rzeczywistym przy całodobowym wsparciu Centrum Monitoringu MSU GROUP.  Dodatkową zaletą jest aplikacja dla Inwestora, która zapewnia zdalny podgląd w czasie rzeczywistym inwestycji. Kolejną atutem wieży monitorującej jest jej mobilność, oraz  gotowość do pracy natychmiast po jej dostarczeniu.  

Wybierając monitoring do zadań specjalnych warto postawić na prekursora współczesnych form ochrony w Polsce. MSU GROUP gwarantuje iMONITORING dowolnej lokalizacji na terenie całego kraju. Wieża monitorująca MSU GROUP wyposażona jest w nadajnik wideo-alarmów, wykorzystujący w swoim działaniu zaawansowaną analitykę weryfikacji obrazu. Dzięki temu gwarantujemy natychmiastowe i precyzyjne wykrycie oraz rozpoznawanie różnego typu obiektów, detekcję i klasyfikację zachowań.

Priorytetem  MSU GROUP jest bezpieczeństwo powierzonych  inwestycji  24/7.

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia i skontaktuj się z nami:

+48 519 339 469

+48 605 566 444

_______

Grupa Kapitałowa MSU to holding spółek, będący na rynku od 1946 roku. Spółka oferuje najwyższej jakości usługi w zakresie: ochrona fizyczna i elektroniczna, usługi porządkowe, sprzedaż i wynajem

kontenerów, rental odzieży roboczej i systemy higieny. Wysoka jakość usług została potwierdzona uzyskaniem Certyfikatu ISO 9001:2015 poświadczającego wdrożenie światowych standardów zarządzania jakością, Certyfikatu AQAP 2110:2016 potwierdzającego spełnienie wymagań NATO oraz Certyfikatu ISO 45001:2018.

 « Wróć