Zasada działania

Wieża monitorująca uzupełnia lub całkowicie zastępuje tradycyjną ochronę fizyczną.

Zaprojektowana w celu odstraszenia, wykrycia i dokumentowania niepożądanej aktywności w obiekcie. Wyposażona w detektor ruchu, nagłośnienie ostrzegawcze oraz kamery obejmujace obszar 360 stopni, w przypadku zdarzenia gwarantuje natychmiastową reakcję w czasie rzeczywistym przy całodobowym wsparciu Centrum Monitoringu MSU GROUP.

  • Mobilna wieża monitorująca wraz ze wsparciem Centrum Monitoringu alarmów umożliwia stały nadzór nad obiektem znajdującym się w zasięgu wieży oraz zapewnia natychmiastową reakcję w przypadku zdarzenia.
  • iTower dzięki wyposażeniu w wysokiej jakości kamery obejmujace obszar  360 stopni, wykrywa intruza w strefie chronionej po czym wysyła sygnał alarmowy o pojawieniu się zagrożenia do centrum monitorowania alarmów.
  • Po otrzymaniu sygnału alarmowego z obiektu operator centrum monitorowania alarmów może zdalnie wygłosić komunikat głosowy, iż obiekt jest chroniony i w przypadku, gdy intruz nie opuści obiektu wezwany zostanie patrol interwencyjny oraz odpowiednie do zagrożenia służby.

 

 

Liczy się reakcja

W zależności od potrzeb naszego Klienta wieża MSU posiada w pełni autonomiczny system zasilania lub wymaga podłączenia do stałej sieci prądotwórczej. Połączenie dwóch przyjaznych dla środowiska rozwiązań, jakim są panele solarne oraz posiadające gwarancję ekologiczności nowoczesne ogniwa paliwowe Efoy, daje pełną autonomię i niezawodność. Dzięki specjalnej aplikacji, nasz Klient może w każdej chwili, w czasie rzeczywistym sprawdzić jak wygląda chroniony przez nas obszar, ma również możliwość podglądu zdarzeń już zaistniałych.

 

?

 

Wieża monitorująca wyposażona jest w:

  • kamery obejmujące obszar 360 stopni, odporne na warunki atmosferyczne 
  • czujniki ruchu lub radary  zapewniajace detekcję wtargnięcia na obiekt i natychmiastowe przekazanie komunikatu alarmowego do centrum monitorowania alarmów
  • nagłośnienie umożliwiające wydawanie komunikatów i pełniące funkcję prewencyjną
  • oświetlenie ułatwiające pracę oraz poprawiające bezpieczeństwo (prawidłowo oświetlony teren skutecznie odstrasza intruzów przed wejściem w chroniony obszar)
  • maszt mechaniczny teleskopowy o wysokości do 7 m, przystosowany do trudnych warunków pracy
  • aplikację inwestora umożliwiającą stały podgląd w czasie rzeczywistym inwestycji

 

Nasi Klienci doceniają mobilność, zdalną kontrolę w trudnych obszarach i gotowość do pracy natychmiast po dostarczeniu wieży MSU ale przede wszystkim, doceniają oszczędność czasu  i pieniędzy przy planowaniu i realizacji swoich inwestycji oraz nasze 76-letnie doświadczenie  w branży ochrony mienia.  Wieże iTOWER to idealne rozwiązanie sprawdzające się do zabezpieczenia terenów otwartych takich jak: imprezy masowe, wydarzenia sportowe, koncerty, demonstracje,  parkingi, magazyny, składowiska, budowy, drogi, działki, parki maszynowe,  farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, nadzór pracowniczy, imprezy plenerowe, parki zabaw,  wesołe miasteczka, jarmarki, kiermasze.

 

 

 iTower można skonfigurować z oślepiającymi światłami stroboskopowymi, czy też głośnymi syrenami, które odstraszą intruza z terenu Twojego obiektu.